TEOG Sınavlarında Türkçe Çok Zorlayacak

fft99_mf7105446

23 – 24 Kasım 2016 tarihinde yapılacak TEOG sınavı içerisinde Türkçe’yle alakalı konuların çokluğu öğrencileri biraz daha zorlayabilir. Uzmanlar sınava bir ay kaldığında bol bol kitap okumayı önermekte.
8’inci sınıf öğrencilerinin daha iyi bir liseye girebilmek için yarış yapacağı Temel Eğitimden Orta Eğitime Geçiş (TEOG) sınavlarının birincisi 1 ay sonra yapılacak. 23 – 24 Kasım 2016 tarihi içerisinde gerçekleştirilecek sınav kapsamında öğrencilerin sorumlu bulunacağı konular Milli Eğitim Bakanlığı (MEB)’nın Talim ile Terbiye Kurulunun tarafından resmi bir şekilde yayınlandı.

Türkçe ile alakalı konulara yönelik kavramların çok olması bu sene öğrencileri çok zorlayacak. Uzmanlar ise, bu süre içerisinde öğrencilerin bol bir miktarda kitap okumasının gerekli olduğunu belirtip; ”Türkçe ile matematik derslerinde başarılı bulunan dili ve de matematiksel kavramlarını kullanma becerileri gelişmiş öğrencilerin bütün derslerde başarılı olma ihtimalleri fazlasıyla yüksek” ifadelerine yer verdi. Sınava 1 ay kaldığı için öğrencilerin artık form tutmaya başlamalarının gerekli olduğunu açıklayan Oğuz Kaan Koleji’nin Eğitim Uzmanı görevindeki Hatice Yılmaz; ”İlk önce MEB Talim ile Terbiye Kurulu’nun sayfası üzerinden sınavda sorumlu bulunan ünite, konu ve de kazanımları belirten tabloların incelenip sınava bu kazanımları bilip çalışılması gereklidir” ifadeleri ile konuştu.

Bilgi eksiklerinin ise geçmiş senelerdeki kitaplardan tamamlanabilecek olduğunu açıklayan Yılmaz; ”Sayısal işlem gerektirmekte olan derslerde başarıya ulaşmak amacıyla derse katılım gerçekleştirmek, sınıfta çözülen bütün soruların çözümlerini deftere kaydetmek ve de işlemleri yapmaya özel önem vermek gereklidir. Günün tekrarı ve de ödevleri günü gününe yapmak öğrenilmiş olan bilgileri geliştirmek maksadıyla farklı kaynaklardan sorular çözmek sınava hazırlanmanın olmazsa olmazları arasındadır” ifadelerine yer verdi..

BENZER YAZILAR
YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KPSS
DERS DOKÜMANLARI
KATEGORİLER