Tinder İçin 18 Yaş Sınırı Geldiği Duyuruldu

Akıllı telefonların çok yoğun bir şekilde kullanılan randevu uygulamasına nihayet bir yaş sınırı getirildiği duyuruldu.

57595e0118c7733e88a5a90c

Akıllı telefonların çok yoğun bir şekilde kullanılan randevu uygulamasına nihayet bir yaş sınırı getirildiği duyuruldu. Anlık sohbet uygulamalarından biri olan Tinder, yeni şirket politikasının çerçevesinde yalnızca yaşı 18’den daha büyük kullanıcıları uygulama içinde barındıracak.

Anlık mesajlaşma uygulamalarından biri olan Tinder, geçtiğimiz günler içerisinde bu uygulamayı transseksüel kullanıcılara uygun bir şekilde bir düzenleme getirecek olduğunu ima etmişti. Tinder şimdi yapmış olduğu açıklamasında ise uygulamanın sadece 18 yaş üstü şeklinde kabul edilen yetişkin kullanıcılara yönelik olabileceğini açıkça ifade etti. Gün itibari ile 18 yaşın altında kalan Tinder kullanıcıları, uygulamayı hiç bir şekilde kullanamayacaklar.

Çevrimiçi sohbet uygulamalarından biri olan Tinder, şirket politikalarının gereği aldığı yeni kararlar ile alakalı resmi bir açıklama yaptı. Daha önceki süreç içerisinde bu uygulamayı, transseksüel gibi türlü cinsel eğilimli kullanıcılara da uygun bir duruma getirecek olduğunu belirten Tinder, şimdi ise uygulamaya 18 yaş sınırını koyuyor. Yani bundan sonraki süreç içerisinde uygulama içerisinde yalnızca 18 yaşından daha büyük yetişkin kullanıcılara yer alabilecekler.

Bugüne kadar toplamda 11 milyar tane kullanıcı bağlantısına neden olduklarını belirtmekte olan Tinder, bu bağlantıların çerçevesinde elde etmiş oldukları deneyimlerin belirgin sorumluluklarını üzerlerinde taşıdıklarını da ifade ettiler. Söz konusu bu sorumluluklar çerçevesinde 18 yaşın altında kalan kullanıcılara uygulamanın bünyesinde hizmet vermeyi sonlandırmış olduklarını da dile getiren Tinder, uygulamanın sadece yetişkinlere uygun olabileceğini kaydetti. Android ve de iOS kullanıcıları Tinder isimli uygulamasını Google Play Store ile App Store üstünden ücretsiz bir şekilde indirebiliyorlar.

BENZER YAZILAR
YORUMLAR

KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SON SINAVLAR
SORU
ÇÖZEN
2
ONLİNE SINAV
40
ADET SORU
8
DEFA ÇÖZÜLDÜ
KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KPSS
DERS DOKÜMANLARI
KATEGORİLER