Ogretmenler.ORG
gold home felsefe yazıları

TRT’nin Bandrol Ücreti Resmileşti

Bütün cep telefonları ile birlikte bilgisayardan ve de tabletlerden ‘’TRT bandrol’’ ücretleri kesilmeye başlandı

TRT’nin Bandrol Ücreti Resmileşti
29 Haziran 2016 - 19:47 'de eklendi ve 70 kez görüntülendi.

Bütün cep telefonları ile birlikte bilgisayardan ve de tabletlerden ‘’TRT bandrol’’ ücretleri kesilmeye başlandı. Alınmış olan bu karardan sonrasında ise cep telefonları en az yüzde 6 oranında, bilgisayar ve de tabletlerin ise en az yüzde 2 oranında zamlanması beklenmekte. Zamlı durumdaki fiyatlar en geç bir ay içerisinde tüketiciye de yansıyacak.

Resmi Gazete’nin dün yayınlanmış olan sayısında Bakanlar Kurulu kararı ile TRT’nin almış olduğu bandrol ücretlerinin kapsamı biraz daha genişletildi ve bütün cep telefonu, tablet ve de Bilgisayar, tablet ile akıllı cep telefonlarından da bandrol alınacak

Açıklanmış olan karara göre TRT’nin alacak olduğu bandrol ücretleri ithal ve de Türkiye’de üretimi gerçekleşen yerli modelleri biraz daha etkileyecek. Alınan karar içerisinde açıklanan bilgilere göre ise internet üstünden televizyon ve de radyo yayınını alabilen cep telefonlarından (akıllı android, ios telefonlar) yüzde 6 oranında TRT bandrol ücreti alınıyor olacak.

Başka bir deyiş ile, televizyon ve de radyo uygulamalarının indirebildiği veyahut tarayıcılar (browser) ile bu yayınlara bağlanabilmekte olan bütün cihazlardan TRT bandrolü ücreti kesiliyor olacak. Eğer cep telefonlarının içerisinde radyo veyahut televizyon yayını için donanım var ise alınan bandrol ücreti yüzde 7 oranına kadar çıkacak. Bu ise TRT bandrolü yapıştırılacak akıllı telefonların en azından yüzde 6 oranında zamlanacak olduğunu gösteriyor. Örnek olarak 2 bin liralık bir tane akıllı telefonun yeni dönem içersindeki satış fiyatının en azından 2 bin 120 TL olacağı da tahmin edilmekte.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER