TRT’nin Bandrol Ücreti Resmileşti

Bütün cep telefonları ile birlikte bilgisayardan ve de tabletlerden ‘’TRT bandrol’’ ücretleri kesilmeye başlandı

57728894c03c0e565cbf2345

Bütün cep telefonları ile birlikte bilgisayardan ve de tabletlerden ‘’TRT bandrol’’ ücretleri kesilmeye başlandı. Alınmış olan bu karardan sonrasında ise cep telefonları en az yüzde 6 oranında, bilgisayar ve de tabletlerin ise en az yüzde 2 oranında zamlanması beklenmekte. Zamlı durumdaki fiyatlar en geç bir ay içerisinde tüketiciye de yansıyacak.

Resmi Gazete’nin dün yayınlanmış olan sayısında Bakanlar Kurulu kararı ile TRT’nin almış olduğu bandrol ücretlerinin kapsamı biraz daha genişletildi ve bütün cep telefonu, tablet ve de Bilgisayar, tablet ile akıllı cep telefonlarından da bandrol alınacak

Açıklanmış olan karara göre TRT’nin alacak olduğu bandrol ücretleri ithal ve de Türkiye’de üretimi gerçekleşen yerli modelleri biraz daha etkileyecek. Alınan karar içerisinde açıklanan bilgilere göre ise internet üstünden televizyon ve de radyo yayınını alabilen cep telefonlarından (akıllı android, ios telefonlar) yüzde 6 oranında TRT bandrol ücreti alınıyor olacak.

Başka bir deyiş ile, televizyon ve de radyo uygulamalarının indirebildiği veyahut tarayıcılar (browser) ile bu yayınlara bağlanabilmekte olan bütün cihazlardan TRT bandrolü ücreti kesiliyor olacak. Eğer cep telefonlarının içerisinde radyo veyahut televizyon yayını için donanım var ise alınan bandrol ücreti yüzde 7 oranına kadar çıkacak. Bu ise TRT bandrolü yapıştırılacak akıllı telefonların en azından yüzde 6 oranında zamlanacak olduğunu gösteriyor. Örnek olarak 2 bin liralık bir tane akıllı telefonun yeni dönem içersindeki satış fiyatının en azından 2 bin 120 TL olacağı da tahmin edilmekte.

BENZER YAZILAR
YORUMLAR

KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SON SINAVLAR
SORU
ÇÖZEN
2
ONLİNE SINAV
40
ADET SORU
8
DEFA ÇÖZÜLDÜ
KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KPSS
DERS DOKÜMANLARI
KATEGORİLER