Tükürük Bezinden Taş Çıktı

Malatya ili içerisinde boynundaki şişlik ve de ağrı sebebi ile özel bir hastaneye başvuruda bulunan Abdullah Durmaz’ın t

5765376cc03c0e01e069e7bd

Malatya ili içerisinde boynundaki şişlik ve de ağrı sebebi ile özel bir hastaneye başvuruda bulunan Abdullah Durmaz’ın tükürük bezinde yer alan 3 santimetre çapındaki taş operasyon ile birlikte çıkartıldı.

Malatya ili içerisinde boynundaki şişlik ve de şiddetli ağrılar sebebi ile özel bir hastaneye başvuruda bulunan Abdullah Durmaz’ın (49) tükürük bezi içerisinde 3 santimetrelik büyüklüğünde bir taş çıkartıldı.
Boynunda büyük bir şişlik oluşan ve de şiddetli ağrılar yaşamakta bulunan Abdullah Durmaz, özel bir hastane bünyesindeki Kulak Burun Boğaz servisine başvuruda bulundu.

Tükürük bezi enfeksiyonu (Sialadenit) teşhisi konulmuş olan Durmaz’ın tedavisi esnasında Operatör Doktor Mehmet Zeki Özen tarafındanda hastanın tükürük bezinde taş bulunmakta olduğu açık bir şekilde belirlendi.

Gerçekleştirilen özel bir operasyon ile tükürük bezinden 3 santimetrelik çapında bir taş çıkartılan Durmaz, yeniden sağlığına kavuştu. Özen ayrıca, tükürük bezinde bu büyüklükte bir tane taşın nadir bir şekilde göründüğünü de belirtti.

BENZER YAZILAR
YORUMLAR

KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SON SINAVLAR
SORU
ÇÖZEN
2
ONLİNE SINAV
40
ADET SORU
8
DEFA ÇÖZÜLDÜ
KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KPSS
DERS DOKÜMANLARI
KATEGORİLER