Tüp Satışları Bu Şekilde Çoğaldı

İpragaz’ın CEO’su görevinde bulunan Selim Şiper, Türkiye’de sayıları 3 milyon taneye yaklaşan Suriyeli sığınmacılara yönelik çok ilginç bir tane açıklama yaptı.

5773720f18c7735be84c9ea3

İpragaz’ın CEO’su görevinde bulunan Selim Şiper, Türkiye’de sayıları 3 milyon taneye yaklaşan Suriyeli sığınmacılara yönelik çok ilginç bir tane açıklama yaptı.

Tüplü LPG pazarında son 15 sene içerisinde yüzde 65 oranında daralma olduğunu açıklayan Şiper; ”3 milyon tane Suriyeli misafirlerimiz yiyor, içiyor ve de yakıyor. Tüm bunlar ise Türkiye’de özellikle tüketim maddelerine yeni bir boyut kazandırmakta. Suriyeliler ev tipindeki tüp satışlarını da biraz çoğalttı. Geçen sene ilk defa daralma durdu, bazı illerimiz içerisinde ise aynı kaldı. Bu misafirlerimizin yoğun bir durumda olduğu illerimizde fazlası ile bir artış gösterdi. İpragaz şirketi olarak tüp satışlarımız 15 ila 16 seneden beri ilk defa geçen sene ile başa baş bir şekilde gidiyor, hatta yüzde 1’lik bir civarda büyüme görüyoruz” ifadelerine yer verdi.

İpragaz AŞ şirketinin Genel Müdür Yardımcısı görevinde bulunan Cem Deniz, tüplerin satışlarında Suriyelilerin etkisinin net bir durumda olduğunu vurgulayıp, bunun sığınmacıların genel olarak doğalgazın yaygın bir durumda olmadığı kırsal alanlar içerisinde yaşamasından kaynaklandığını da belirtti. Deniz ayrıca, tüpün temel ihtiyaçları gidermek amacı ile ”olmaz ise olmaz” konumunda bir kaynak durumunda olduğunu belirtip; ”Özellikle de mültecilerin çok yoğun olduğu iller içerisinde de net bir şekilde satış artışını görmekteyiz. Adana ili ile birlikte Gaziantep, Mersin, Kilis ve Hatay şehirlerinde öteki illere nazaran çok ciddi bir şekilde arttı. Misafirlerimizin önemli bir bölümü kalıcı bir nüfus gibi görülmekte. Bunun için ise tüketime pozitif bir etkisi olacak” ifadelerine yer verdi. Öte yandan Evas firması ile 65 tane ülkeye tüp satışı yapmakta olduklarını ve de senede 2 milyon tane tüp satmakta olduklarını belirten İpragaz AŞ’nin Genel Müdür Yardımcısı görevinde bulunan Eyüp Aratay; ”Pek çok insanın bilmediği yerlere de bizler tüp satıyoruz, Yeni Kaledonya veyahut Cape Verde gibi” ifadeleri ile konuştu.

BENZER YAZILAR
YORUMLAR

KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SON SINAVLAR
SORU
ÇÖZEN
2
ONLİNE SINAV
40
ADET SORU
8
DEFA ÇÖZÜLDÜ
KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KPSS
DERS DOKÜMANLARI
KATEGORİLER