Türkiye Artık Kupa’da Yok Ancak Twitter’da Var

Türkiye Avrupa Kupası’ndan elenmiş olsa da turnuvanın sayesinde Türkiye’nin Twitter üzerinde bir hayli güçlü olduğu da tescillendi.

576cf0a218c77350d4c3f4cc

Türkiye Avrupa Kupası’ndan elenmiş olsa da turnuvanın sayesinde Türkiye’nin Twitter üzerinde bir hayli güçlü olduğu da tescillendi. Twitter tarafından yayınlanmış olan istatistiklere göre Türkiye, hakkında en fazla tweet atılan takımların arasında ikinci sıraya kadar yerleşti. Türkiye’nin de @MilliTakimlar hesabı üzerinden Hırvatistan’ın @HNS_CFF hesabına atılmış olan bir yanıt ise retweet rekorunu kırdı.

Fransa’da düzenlenmiş olan #Euro2016 turnuvasında Çarşamba gününde gruplardan çıkan takımlar belli olur iken hem milyonlarca taraftar hem ise takımlar hem de futbolcular gündemi Twitter üzerinden belirledi. Twitter da ilk maçlara yönelik önemli verilerini resmi olarak açıkladı. Turnuvayı iki tane mağlubiyet ve de bir galibiyetle tamamlayıp elenen Türkiye büyük bir üzüntü yarattı. Fakat sosyal medyada hayli etkin durumda bir performans sergilemeyi de devam ettirdi. Twitter’da en fazla konuşulan ikinci takımda Türkiye oldu.

Hakkında en fazla konuşulan maçlar arasında ise Türkiye ve İspanya maçı 1 milyon 483 bin tane tweet ile 4. sırada yerin aldı.

Öte yandan turnuvanın başlamış olduğu gün Hırvatistan Milli Takımının hesabından ( @HNS_CFF ) Türkiye’ye hangi sporcularının gol atmış olduğuna yönelik bir paylaşım yapılmış ve de ”Umuyoruz Pazar gününde bu liste daha da uzayacak” şeklinde bir ifade kullanılmıştı. Türkiye Milli Takımlar’ın da @MilliTakimlar isimli hesabından bu tweet’e yanıt olarak 4 sene önce Semih Şentürk’ün atmış olduğu efsane gol hatırlatılıp ”Bazı durumlarda; bir gol her şey demektir” şeklindeki yanıtı verilmiş idi. İşte bu cevap ise, 38 bin taneye yakın retweet alıp en fazla retweet edilenler arasında ikinci sırayı da aldı.

BENZER YAZILAR
YORUMLAR

KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SON SINAVLAR
SORU
ÇÖZEN
2
ONLİNE SINAV
40
ADET SORU
8
DEFA ÇÖZÜLDÜ
KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KPSS
DERS DOKÜMANLARI
KATEGORİLER