Tuvalete Çok Sık Gidiyordu Hastanede Belli Oldu

Tuvalete sık gidiyor olma hissi, beyninde yer alan tümörü ortaya çıkarttı.

5762618cc03c0e30a0646c35

Tuvalete sık gidiyor olma hissi, beyninde yer alan tümörü ortaya çıkarttı. Konya ili içerisinde son 1 ayda biyolojik ihtiyacı bulunmamasına karşın 10 dakikada bir tuvalete çıkmayı isteyen, rehber öğretmen görevinde bulunan, 35 yaşında olan Kemal Özkaçar’ın göz çukurunun alt bölümünde, vücudun hormon dengelerini sağlamakta bulunan beyindeki hipofize baskı yapmakta olan tümör olduğu tespit edildi.

2 santimetrelik büyüklüğünde olan tümör, özel bir hastane içerisinde endoskopik yöntem ile burundan girilip alındı. Evli ve de 1 çocuk babası olan Kemal Özkaçar’e, 5 sene önce gittiğini hastanede şeker hastalığının başlangıcı kabul edilmekte olan ‘’İnsülin direncinin hastalığı’’ isimli teşhisi kondu. Hemen sonrasında da gözleri ağrımaya başlamıştı. Son 1 ay içerisinde de biyolojik ihtiyacı olmamasına karşın 10 dakikada bir tuvalete gitme gereksinimi duymakta olan Özkaçar, tekrardan bir doktora gitti. Özkaçar’ın gerçekleştirilmiş olan muayenesinde göz çukurunun alt bölümünde, vücudun hormon dengelerini sağlamakta olan beyinde yer alan hipofize baskı yapan tümör olduğu açık bir şekilde ortaya çıktı.

Ameliyatı gerçekleştirmiş olan Beyin Cerrahı görevindeki Profesör Doktor Özerk Okutan ise, hastanın beyninde hormon dengelerini sağlamakta olan hipofizde tümör tespit edilmiş olduğunu söyledi. Rahatsızlığın ise ”Hipofiz Adenomu” şeklinde isimlendirildiğini ifade etmiş olan Profesör Doktor Okutan, bu tümörlerin hasta üzerinde körlüğü kadar gidebilmekte olan görme bozukluğuna ve de kısırlığa sebep olabileceğini vurguladı.

BENZER YAZILAR
YORUMLAR

KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SON SINAVLAR
SORU
ÇÖZEN
2
ONLİNE SINAV
40
ADET SORU
8
DEFA ÇÖZÜLDÜ
KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KPSS
DERS DOKÜMANLARI
KATEGORİLER