Üniversitelerin kontenjan Kılavuzları Yayımlandı

ÖSYM, ön bilgi maksadı ile 2016-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve de Kontenjanları Kılavuzu’nu resmi olarak yayımladı.

577132f467b0a977c867cc57-1

ÖSYM, ön bilgi maksadı ile 2016-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve de Kontenjanları Kılavuzu’nu resmi olarak yayımladı. 12 Temmuz tarihine kadar yayınlanacak ön kılavuz içerisinde adaylar ilgilendikleri programların kontenjan ve de puan bilgilerine istedikleri gibi göz atabilir.

ÖSYM, 2016 – ÖSYS Yükseköğretim Programları ve de Kontenjanları Kılavuzu’nu resmi olarak yayımladı. ÖSYM’den yapılmış olan duyuru içerisinde, adaylara ön bilgi vermek maksadı ile ”2016 – ÖSYS Yükseköğretim Programları ve de Kontenjanları Kılavuzu, 27 Haziran ila 12 Temmuz 2016 tarihlerinin arasında ÖSYM’nin internet adresi üzerinden yayımlanacak” denilip, adaylara kılavuzun son durumu için ÖSYM’nin internet sitesini takip etmelerinin konusunda özel bir uyarı yapıldı. Duyuruda ayrıca şu ifadelere de yer verildi;

”2016 – ÖSYS Yükseköğretim Programları ve de Kontenjanlarının Kılavuzu, 27 Haziran ila 12 Temmuz 2016 tarihlerinin arasında ÖSYM’nin resmi internet adresi üstünden yayımlanacak. Kılavuz ayrıca, adaylara ve de diğer ilgililere ön bilgi vermek maksadı ile yayımlanıyor. Bu sebep ile adayların, tercihlerini belirlemeden daha önce tercih süresi içerisinde ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden tekrar yayımlanacak 2016 – ÖSYS Yükseköğretim Programları ve de Kontenjanları Kılavuzu’nu dikkatli bir şekilde incelemeleri ve ÖSYM’den yapılmış olan duyuruları takip etmeleri gerekmekte.”

BENZER YAZILAR
YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KPSS
DERS DOKÜMANLARI
KATEGORİLER