Yaşama Yeni Bir Başlangıç

Miyop ve de astigmat tedavisi kapsamında üçüncü nesil lazer tedavisi, bıçaksız olarak SMILE Lazer yaşama yeni bir başlangıç yapmayı sağlamakta.

576b890dc03c0e486c07c79b

Miyop ve de astigmat tedavisi kapsamında üçüncü nesil lazer tedavisi, bıçaksız olarak SMILE Lazer yaşama yeni bir başlangıç yapmayı sağlamakta. Göz Hastalıklarının Uzmanı Doçent Doktor Volkan Hürmeriç, SMILE Lazer teknolojisinin hakkında merak edilenleri anlattı.

SMILE Lazer üçüncü jenerasyondan lazer tedavisi olarak isimlendiriliyor. Smile lazerin öteki tekniklerden değişik olarak sunmuş olduğu en büyük avantaj ise, korneanın en üst bölümü içerisinde herhangi bir değişiklik oluşturmamasıdır. Pek çok hasta yalnızca lasik cerrahisinde yer alan flep aşamasından endişe etmekte olduğu için lazer tedavisi olmuyor. Bazı hastalarda korneası ince olduğundan dolayı ya da göz kuruluğu yaşamakta olduğu için lazer tedavisine uygun kabul edilmemekte idi.

SMILE Lazer son 5 sene içerisinde geliştirilmiş olan çok yeni bir sistemdir. Bu sistemin en büyük avantajlarından biri ise, kornea çatısına hiç bir şekilde etki etmemesidir. Teknik yalnızca 2 mm.lik çok küçük bir kesinin yerinden kornea içerisinde yer alan lentikül ismi verilen bir dokunun çıkartılması ile gerçekleştirilir. SMILE tedavisi sayesinde günümüzde 10 derecelik miyop 5 dereceye kadar astigmatizma daha öncesinde kullanılan tekniklere kıyas ile daha güvenli bir biçimde düzeltilebilmektedir. Yakın bir gelecek içerisinde hipermetrop ve de mix astigmatlığı hastaları da SMILE lazer ile kolay bir şekilde tedavi edilebilecektir. Cerrahlarında SMILE Lazeri tercih etme nedenlerinin en başında hastaların tedavi sonrasında hiçbir şekilde göz kuruluğu gibi problemleri yaşamaması gelmektedir. Bunun yanında kornea bütünlüğünün hiç bir şekilde bozulmaması, büyük kesilerin yapılmaması, göz sinirlerinin hiç bir şekilde etkilenmemesi, operasyonun sonrasında ağrı ve batma hissinin en aza indirilebilmesi bu uygulamanın avantajlarının arasında sayılabilir. Uygulamanın öteki lazerlerden daha hızlı bir biçimde tamamlanması da bir diğer önemli bir avantaj olarak göze çarpıyor.

BENZER YAZILAR
YORUMLAR

KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SON SINAVLAR
SORU
ÇÖZEN
2
ONLİNE SINAV
40
ADET SORU
8
DEFA ÇÖZÜLDÜ
KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KPSS
DERS DOKÜMANLARI
KATEGORİLER