Yerli Üretim İçin Huawei Destek Veriyor

Huawei şirketi, mobil iletişimde yer alan en önemli dönüm noktalarından bir tanesi olan 4.5G’de yerli üretimi için, alanının en önemli üretici markalarından bir tanesi Flextronics ile işbirliğine gidecek.

576cf12518c77350d4c3f4f2-1

Huawei şirketi, mobil iletişimde yer alan en önemli dönüm noktalarından bir tanesi olan 4.5G’de yerli üretimi için, alanının en önemli üretici markalarından bir tanesi Flextronics ile işbirliğine gidecek. İki tane şirket, 4.5G baz istasyonları ve de ağ enerji sistemleri üretecek fabrikanın açılışını ise Tekirdağ ili içerisinde gerçekleştirdi. Açılış törenine ise; Bilgi Teknolojileri ve de İletişim Kurumu, Ulaştırma ile birlikte Denizcilik ve de Haberleşme Bakanlığı, Çin Halk Cumhuriyetinin Büyükelçiliği, ISPAT, TOBB, DEIK, ICBC Bank Vodafone, Turkcell, Türk Telekom Grubu ve de Vodafone temsilcileri katılım gerçekleştirdi.

Huawei Türkiye şirketi; Ar-Ge, ürün ve de servisleri ile 4.5G teknolojisini dünya çapında yaygınlaştırmaya devam eder iken, Türkiye’de kullanılacak olan 4.5G donanımları özelindeki yerli üretim politikalarına yönelik olan desteğini de değişik projelerle devam ettiriyor. Huawei bu maksat ile geçtiğimiz sene ön görüşmelerine başladığı 4.5G ekipman üretimi tesisleri için, dünyanın lider üretim şirketlerinden bir tanesi olan Flextronics ile iş ortaklığına da gitti. İki tane şirket, 22 Haziran 2016 tarihi içerisinde 4.5G baz istasyonu ve de ağ güç sistemleri üretecek tesislerin açılış işlemlerini, Bilgi Teknolojileri ve de İletişim Kurulu Başkanı görevinde bulunan Doktor Ömer Fatih Sayan’ın da katılım gösterdiği tören ile gerçekleştirdi.

BENZER YAZILAR
YORUMLAR

KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SON SINAVLAR
SORU
ÇÖZEN
2
ONLİNE SINAV
40
ADET SORU
8
DEFA ÇÖZÜLDÜ
KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KPSS
DERS DOKÜMANLARI
KATEGORİLER